SRBIN U FINALU LIGE KONFERENCIJA: Fiorentina drugi put uzastopno u borbi za evropski trofej

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

08. 05. 2024. u 21:19

FUDBALERI Fiorentine prvi su finalisti Lige konferencije, nakon što su ovog četvrtka u revanšu polufinala remizirali na gostovanju Brižu 1:1. Srpski reprezentativac Nikola Milenković će tako imati priliku da osvoji evropski trofej.

СРБИН У ФИНАЛУ ЛИГЕ КОНФЕРЕНЦИЈА: Фиорентина други пут узастопно у борби за европски трофеј

"Viola" se sa ukupnih 4:3 domogla meča za trofej, jer je u prvoj utakmici u Firenci bilo 3:2 za ekipu Vinćenca Italijana.

Što se utakmice u Belgiji tiče, domaćin je poveo golom Maksima De Kujpera u 20. minutu, a izjednačenje vredno finala doneo je Lukas Beltran u 85. minutu iz penala. Milenković je odigrao ceo meč

Fiorentina će u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala između Olimpijakosa i Aston Vile. U prvom meču u Birmingemu bilo je 4:2 za grčki tim.

Tim iz Italije je i prošle godine igrao meč za trofej, ali Vest Hem je bio bolji u Pragu sa 2:1.

Podsetimo, finale je na programu 29. maja u Atini.

BONUS VIDEO: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija - Bugarska u Leskovcu